Maatregelen COVID-19

We mogen weer gaan trainen in de zaal. Dit is echter wel onder een aantal door de gemeente gestelde voorwaarden en regels, ook het protocol verantwoord sporten is van toepassing. Hieronder een overzicht wat dit rondom een training voor ons inhoud. We doen een beroep op ieders eigen verantwoordelijkheid om zich aan de hieronder opgesomde punten te houden en mee te werken.

Algemeen

 • Kom niet wanneer je symptomen hebt die passen bij een infectie COVID-19. Check de site van het RIVM voor de symptomen en meer informatie.
 • De richtlijnen van het RIVM dienen te worden nageleefd:
  • Was vaak je handen met water en zeep, daarna handen goed drogen.
  • Hoest en nies in de binnenkant van je elleboog.
  • Gebruik papieren zakdoekjes om je neus te snuiten en gooi deze daarna weg.
  • Schud geen handen.
  • Houd 1,5 meter afstand (2 armlengtes) van anderen.
 • Voor een training wassen of desinfecteren we in ieder geval onze handen.
 • Tijdens de trainingen kan de 1,5 meter afstand losgelaten worden. De besmettingskans is ook afhankelijk van de duur van het contact. Daarom wordt geadviseerd om tijdens de trainingen nog steeds, zoveel als mogelijk, te trainen met minimaal 1,5 meter onderlinge afstand.
 • De trainer gebruikt zijn eigen materialen, bijv. fluitje.
 • Er dient een registratie bijgehouden te worden wie wanneer aanwezig is geweest op een training. Daartoe leggen we een formulier in de zaal vastgemaakt aan de ballencontainer, waarop iedereen een kruisje dient te zetten achter zijn of haar naam, wanneer hij of zij aanwezig is. Let er op dat iedereen tekent, help elkaar herinneren.
 • Omdat kruisingen van bezoekersstromen zoveel mogelijk moeten worden voorkomen, hanteren we 10 minuten wisseltijd tussen opeenvolgende groepen (de laatste 10 minuten van de reservering). Tijdens deze wisseltijd dienen gebruikte materialen te worden schoongemaakt en moet de zaal worden verlaten.
 

Route

 • Volg de routing en aanwijzingen in de accommodatie op.
 • De entree gaat via de centrale ingang, vervolgens wordt de routing gevolgd naar de kleedkamers behorend bij het gereserveerde zaaldeel. De kleedkamers worden gebruikt als wachtruimte.
 • Sporters en trainers betreden de zaal pas als de vorige groep de zaal heeft verlaten. Zij kunnen wachten in de aangegeven kleedkamers.
 • Volg na het sporten de routing naar de achteruitgang aan het eind van de centrale hal.
 • Er mag gebruik worden gemaakt van de kantine. Volg daarvoor de routing. Gebruik na afloop de routing naar de achteruitgang.
 • Kom niet te vroeg. Zo wordt voorkomen dat er onnodig veel personen tegelijk in of bij de accommodatie aanwezig zijn.
 

Gebruik kleedkamers en sanitaire voorzieningen

 • Per zaaldeel zijn twee kleedkamers beschikbaar om in te wachten totdat de vorige groep klaar is en de eigen training begint. De kleedkamer dient alleen als wachtruimte, niet voor omkleden en/of douchen. Sporters moeten zich thuis omkleden en/of douchen.
 • Op de deur staat aangegeven hoeveel personen er tegelijk in de kleedkamer mogen zijn.
 • Tassen, jassen en schoenen worden meegenomen naar de sportzaal en in de berging of op een bankje gezet. De kleedkamers moeten vrij worden gemaakt voor een volgende groep.
 • Na het sporten worden de schoenen en jassen in de zaal weer aangedaan.
 • Verlaat tijdig de sportzaal, zodat de volgende groep ook op tijd naar binnen kan.
 • Toiletbezoek in de sportaccommodatie dient tot een minimum beperkt te worden. Indien noodzakelijk, dan kunnen de toiletten in de bijbehorende kleedkamers worden gebruikt. Dit kan alleen indien er nog geen sporters van de volgende groep in de kleedkamer zijn.
 

Desinfectie

 • We zijn als trainingsgroep zelf verantwoordelijk voor de desinfectie van de gebruikte sportmaterialen aan het eind van de training (na elke groep). De gemeente verstrekt desinfectiemiddelen.
 • Voor het schoonmaken van de sportmaterialen/-toestellen dient het reinigingsprotocol te worden gevolgd dat te vinden is in de materialenberging.
 • Na het schoonmaken wordt de aftekenlijst ingevuld. Deze is ook te vinden in de berging.

Laatste nieuws...

Corona update

Beste allemaal, Zoals vermoedelijk iedereen heeft meegekregen, zijn er afgelopen dinsdag tijdens de persconferentie extra corona maatregelen aangekondigd. Voor ons als volleybalvereniging heeft voornamelijk de controle op een geldige QR-code

Lees verder »

Update corona

Hallo allemaal, Inmiddels hebben we al weer 4 keer kunnen trainen en is de stadscompetitie weer in volle gang. We zijn blij dat we weer mogen, maar helaas is het

Lees verder »